2025-yilning 25-mart kuni O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri maslahatchisi Munira Aminova Avstriyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Matias Radostich bilan uchrashuv o‘tkazdi
2025-03-25 18:00:00 / Yangiliklar va voqealar
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama hamkorlikning asosiy masalalari, jumladan, siyosiy muloqot, iqtisodiy aloqalarni rivojlantirish, sarmoyaviy loyihalar, ta’lim dasturlari, shuningdek, mehnat migratsiyasi sohasidagi o‘zaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, tomonlar viza tartibini soddalashtirish, texnik va grant yordami hajmini oshirish, ikki tomonlama tadbirlarni tashkil etish masalalari yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuv ishtirokchilari munosabatlarning ijobiy dinamikasini qayd etib, hamkorlikni, jumladan, bo‘lajak ikki tomonlama tadbirlar doirasida yanada rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.