PF- 117 Farmoni ijrosi: Ijro intizomi to‘g‘risidagi ma’lumotlar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 25-iyul kuni qabul qilingan PF–117-son Farmoniga muvofiq vazirlik tomonidan amalga oshirilgan ishlar
( 2026-yil 1-fevral holatiga)
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 25-iyuldagi “Davlat organlari va tashkilotlarda ijro intizomini yanada mustahkamlashning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PF-117-sonli Farmoni qabul qilingan boʻlib, Farmonga asosan Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi tomonidan bir qator ishlar amalga oshirib kelinmoqda.
Vazirlikka 2026-yil yanvar oyida Davlatimiz rahbari tomonidan yuklatilgan topshiriqlar jami 270 tadan ortiqni tashkil etadi. Bugungi kunda ularning 96 foizining ijrosi ta’minlangan boʻlib, 4 foiz topshiriqlar ijrosini samarali tashkil etish va nazoratdan yechish maqsadida ma’lumotlar umumlashtirilib, edo.ijro.uz tizimiga kiritilgan holda nazoratdan yechish jarayonida turibdi.
Bundan tashqari, Prezident Administratsiyasi rahbarining joriy yil yanvar oyida 200 tadan ortiq topshiriqlari yuklatilgan boʻlib, ularning barchasining ijrosi toʻliq ta’minlandi.
Shu bilan birga, Vazirlar Mahkamasining qarorlarida berilgan topshiriqlardan yanvar oyi uchun yuklatilganlari 5 tani tashkil etib, ularning ham barchasi toʻliq nazoratdan yechilgan.
Shuningdek, 2026-yil fevral oyiga Davlatimiz rahbarining 152 tadan ortiq, Prezident Administratsiyasi rahbarining 170 ga yaqin hamda Vazirlar Mahkamasining qarorlarida belgilangan 5 ta topshiriqlar yuklatilgan boʻlib, ularning barchasi toʻliq nazoratga olinib, ijrosini tashkil etish ishlari boshlab yuborilgan.