Samarqand viloyati IIB tezkor xodimlari tomonidan 5 kg “marixuana” giyohvandlik vositasini 10.000 AQSH dollariga sotayotgan shaxs qoʻlga olindi
2025-01-24 10:00:00 / Yangiliklar
2025-yil 10-yanvar kuni, Samarqand viloyati IIB Tezkor-qidiruv xizmati xodimlari tomonidan Bulungʻur tumanida tezkor-qidiruv tadbirlari oʻtkazildi.
1981-yilda Samarqand viloyati Bulungʻur tumanida tugʻilgan shaxs maxsus xaridorga 1 kg “Marixuana” giyohvandlik vositasini 25.000.000 soʻmdan sotishini oldindan kelishib rejalashtirgani toʻgʻrisida maʼlumotlar olindi.
Maxsus xaridor bilan bogʻlangan shaxs 5 kilogramm yukni tayyorlab qoʻyganligini maʼlum qildi. Samarqand viloyati IIB TQX xodimlari, viloyat IIB TVBSO hamda viloyat bojxona xizmati xodimlari bilan hamkorlikda Soxibkor MFY hududida oʻtkazilgan tezkor tadbirda, vazni taxminan 5 kg“Marixuana” giyohvandlik moddasini 10.000 AQSH dollariga sotayotgan shaxs daliliy ashyolar bilan qoʻlga olindi.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 273-moddasi 5-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib tergov harakatlari olib borilmoqda.