Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat organlari va tashkilotlarining ochiqlikni taʼminlash sohasidagi normativ-huquqiy hujjatlarda belgilangan majburiyatlarga rioya etilishini masofadan monitoring qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi 30.12.2024 yildagi 910-son qarori
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat organlari va tashkilotlari faoliyatining ochiqlik darajasini oshirish va baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi 14.06.2022 yildagi PF-154-son Farmoni
Oʻzbekiston Respublikasining “Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari faoliyatining ochiqligi toʻgʻrisida”gi 05.05.2014 yildagi O‘RQ-369-son Qonuni
Oʻzbekiston Respublikasi moliya vazirining “Budjet jarayonining ochiqligini taʼminlash maqsadida rasmiy veb-saytlarda maʼlumotlarni joylashtirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida” buyrugʻi, 07.05.2021 yilda ro‘yxatdan o‘tgan, ro‘yxat raqami 3299