Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Ўзбекистон—2030" стратегиясини "Ёшлар ва бизнесни қўллаб-қувватлаш йили"да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида"ги фармони лойиҳаси жамоатчилик муҳокамасига жойлаштирилди
2024-02-09 15:00:00 / Янгиликлар
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон – 2030” стратегияси тўғрисида” 2023 йил 11 сентябрдаги ПФ–158-сон Фармони ижросини таъминлаш юзасидан Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини “Ёшлар ва бизнесни қўллаб-қувватлаш йили”да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида”ги фармони лойиҳаси ишлаб чиқилиб, www.uzbekistan2030.uz онлайн портали орқали кенг жамоатчиликка муҳокамага қўйилган.
Мазкур лойиҳа билан “Ўзбекистон – 2030” стратегиясида белгиланган кенг кўламли ислоҳотларни 2024 йилда самарали амалга ошириш, халқимизнинг кундалик ҳаётида ижобий ўзгаришларга эришиш бўйича тизимли ҳаракатларни изчил давом эттириш, “яшил иқтисодиёт” тамойилларига асосланган юқори иқтисодий ўсиш суръатларини таъминлаш, экологик ҳолатни яхшилаш, сув ва бошқа табиий ресурслардан унумли фойдаланиш стандартларини кенг жорий қилиш ҳамда халқ манфаатларига йўналтирилган бошқарувни янада такомиллаштириш назарда тутилмоқда.
www.uzbekistan2030.uz онлайн портали орқали Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини “Ёшлар ва бизнесни қўллаб-қувватлаш йили”да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида”ги фармони лойиҳаси билан таклиф этилаётган қоидаларни такомиллаштириш бўйича ғоя ва таклифларни тўғридан тўғри юбориш имконияти яратилган.
Жамоатчиликдан томонидан келиб тушган таклифлар экспертлар томонидан кўриб чиқилмоқда.