Тошкент вилояти ИИББ Миграция ва фуқаролик расмийлаштириш бошқармаси ҳамда унинг қуйи тизимлари томонидан 6 ой давомида амалга оширилган ишлар сарҳисоб қилинди
2024-08-01 19:00:00 / Янгиликлар
Жорий йилнинг 30 июль куни Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси бошлиғининг Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш хизмати бўйича ўринбосари подполковник Рахманов Асилбек, МваФРБ бошлиғи подполковник Гиясова Нилуфар ва бошқа масъул раҳбарлар иштирокида Миграция ва фуқароликни расмийлаштириш бошқармаси ва унинг қуйи тизимлари томонидан 6 ой давомида амалга оширилган ишлар, эришилган ютуқлар ва йўл қўйилган камчиликлар муҳокамасига бағишланган йиғилиш ташкил этилди.
Йиғилишда миграция ва фуқароликни расмийлаштириш хизмати ходимларини касбий малакасини ошириш ва ўқитишга, аҳолига сифатли ва қулай давлат хизматларини кўрсатиш, фуқароларни рози қилиш эканлиги таъкидлаб ўтилди.
Миграция ва фуқаролик расмийлаштириш бошқармаси ва унинг қуйи тизимлари томонидан фуқароларга турли турдаги давлат хизматлари кўрсатиб келинмоқда.
Жумладан аҳолига ID-карталар, хорижга чиқиш биометрик паспортлари расмийлаштирилиб, виза муддатлари узайтирилди.
Бундан ташқари, Бошқарма ва унинг қуйи тизимлари томонидан вилоят ҳудудида жиноят содир этиб, яширинган қидирувдаги шахслар аниқланиб, тергов ва суд идораларига топширилди.
Йиғилишда Тошкент вилояти ИИББ Миграция ва фуқаролик расмийлаштириш бошқармаси бошлиғининг ахбороти бўйича камчиликка йўл қўйган раҳбар ва ходимлар кескин танқид қилиниб, бунга сабабчи бўлган ходимларнинг ўтган давр мобайнида фаолиятлари атрофлича муҳокама қилинди.