Ички ишлар вазири ўринбосари генерал-майор Баxодир Мирзараxимов 2024/2025-ўқув йили очилиши муносабати билан ИИВ Қоровул қўшинлари қўмондонлигига ташриф буюрди
2024-05-01 14:45:00 / Янгиликлар
Жорий йилнинг 1 май куни Ичики ишлар вазири ўринбосари генерал-майор Баxодир Юлдашевич Мирзараxимов ИИВ Қоровул қўшинлари қўмондонлигида тантанали 2024-2025 ўқув йили очилиши муносабати билан ташриф буюрди.
Ташриф давомида, Вазир ўринбосари томонидан ўқув йили мавсуми тантанали равишда очиқ деб эълон қилиниб, шахсий таркибга Ўзбекистон Республикаси Президенти Қуролли кучлар Олий Бош Қўмондони Мирзиёев Шавкат Миромонович томонидан «14 январь — Ватан ҳимоячилари куни» муносабати билан йўллаган байрам табригида «Миллий армиямизни чинакам куч-қудратини белгилаб берадиган қўрқмас ва довюрак ҳарбийларимиз қалбида жанговар руҳни ошириш, уларни ҳар қандай қийинчилик ва синовларга чидамли, матонатли этиб тарбиялаш бундан буён ҳам эътиборимиз марказида бўлади» деб таъкидлаб Қуролли Кучларимиз сафида хизмат қилаётган барча ҳарбий хизматчиларга жуда катта ишонч билдирганини, шунингдек, Қуролли Кучлар олдига қўйилган вазифаларни етказиб, ўтган ўқув йилида жанговар тайёргарликни такомиллаштириш борасида кенг қамровли амалий ишлар ўтказилганлигиниянги ўқув йилида жанговар тайёргарликни янада такомиллаштириш борасида вазифалар белгиланди.
Шундан сўнг, Вазир ўринбосари томонидан бўлинмаларнинг янги ўқув йилига тайёргарлиги, машғулот жойлари (хоналари), ўқув нуқталари ҳамда ўқув моддий техник базалари билан яқиндан танишилдилар.