Хизмат номи: «Ўзбекистонда сутчилик соҳасида қўшилган қиймат занжирини ривожлантириш – II босқич» лойиҳаси доирасида Базавий тадқиқот (Baseline Study) ўтказиш бўйича консалтинг хизматлари»
Шартнома рақами: № DVCDP-II/CON/18
Ўзбекистон Республикаси Халқаро қишлоқ хўжалигини ривожлантириш жамғармасидан (IFAD) «Ўзбекистонда сутчилик соҳасида қўшилган қиймат занжирини ривожлантириш – II босқич» лойиҳасини амалга ошириш учун молиялаштириш олган (“харид қилувчи ташкилот”) ва мазкур маблағларнинг бир қисмини базавий тадқиқот ўтказиш бўйича консалтинг хизматларини жалб қилишга йўналтиришни режалаштирмоқда. Шу муносабат билан мазкур Қизиқиш билдиришни тақдим этиш бўйича сўров эълон қилинади.
2. Иштирок этишга таклиф
Буюртмачи юридик рўйхатдан ўтган консалтинг компанияларини (жисмоний шахс консультантлар эмас) базавий тадқиқот (Baseline Study) ўтказиш хизматларини кўрсатиш бўйича қизиқиш билдиришларини тақдим этишга таклиф этади. Мазкур хизматлар ҳақида батафсил маълумот техник топшириқда келтирилган.
3. Танлов тартиби
Танлов жараёни IFAD харидлар бўйича қўлланмасида белгиланган Консультант малакасига асосланган танлов (Consultant Qualification Selection – CQS) усули орқали амалга оширилади. Қўлланма www.ifad.org/project-procurement сайтида мавжуд.
4. Қўшимча маълумот олиш
Техник топшириқ номзодларнинг ёзма сўровига кўра қуйида кўрсатилган манзил орқали тақдим этилади.
5. Консультантга қўйиладиган малакавий талаблар
Консалтинг компанияси қуйидаги малакага эга бўлиши лозим:
- Қишлоқ хўжалиги ва чорвачиликни ривожлантириш лойиҳалари доирасида камида 5 йиллик консалтинг хизматлари кўрсатиш тажрибаси;
- Сўнгги 5 йил давомида халқаро молиявий институтлар томонидан молиялаштирилган лойиҳалар доирасида базавий тадқиқотлар, ижтимоий-иқтисодий сўровлар ва таъсирни баҳолаш ишларини амалга ошириш тажрибаси;
- IFAD, Жаҳон банки, ОТБ, FAO ва бошқа ташкилотлар лойиҳалари доирасида ўхшаш хусусиятга эга камида 5 та муваффақиятли шартномани бажарганлик;
- Марказий Осиё мамлакатлари ёки бошқа ривожланаётган мамлакатларда базавий тадқиқотларни амалга ошириш тажрибаси.
6. Қизиқиш билдиришларни тақдим этиш
Қизиқиш билдиришлар (Сўровда кўрсатилган шаклларда) қуйида кўрсатилган манзилга 2026 йил «25» февраль куни соат 17:00 гача (Тошкент вақти билан) тақдим этилиши лозим.
Қизиқиш билдириш электрон шаклда ҳам кўрсатилган электрон почта манзилига юборилиши мумкин. Белгиланган муддатдан кечиктириб тақдим этилган аризалар кўриб чиқилмайди.
Алоқа маълумотлари: