IIV Akademiyasining professor-o‘qituvchilari hamda kursantlar bilan master-klass mashg‘uloti o‘tkazildi
2024-01-24 15:00:00 / Yangiliklar
Joriy yilning 23 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasining Axborot resurs markazidagi himoyalar zalida Maʼmuriy-tashkiliy faoliyati fakulteti professor-o‘qituvchilari hamda “Tashkiliy-shtab faoliyati” taʼlim yo‘nalishi bo‘yicha tahsil olayotgan kursantlari bilan nazariya va amaliyot uyg‘unligini taʼminlash maqsadida O‘zbekiston Respublikasi IIV Tashkiliy departament boshlig‘ining o‘rinbosari Yuridik taʼminlash boshqarmasi boshlig‘i, polkovnik F.Yu.Badalboyev ishtirokida master-klass mashg‘uloti o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi IIV Tashkiliy departament boshlig‘ining o‘rinbosari Yuridik taʼminlash boshqarmasi boshlig‘i, polkovnik F.Yu.Badalboyev Yuridik taʼminlash boshqarmaning faoliyati, IIV tizimidagi normativ-huquqiy hujjatlarning tayyorlanish bosqichi, ularga qo‘yiladigan talablar, vazirliklar, qo‘mitalar va agentliklar bilan hamkorlik masalalari yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirib o‘tdi.
Mazkur master-klass mashg‘ulotida kursantlar o‘zlarining qiziqtirgan savollari bilan murojaat qilishdi va berilgan savollarga O‘zbekiston Respublikasi IIV Tashkiliy departament boshlig‘ining o‘rinbosari Yuridik taʼminlash boshqarmasi boshlig‘i, polkovnik F.Yu.Badalboyev tomonidan atroflicha javoblarni olishdi.